O Złotnictwie Jubilerstwo niedoceniana sztuka

Jubilerstwo niedoceniana sztuka

Wraz z niezwykle szybko postępującym rozwojem nauki i techniki, zanika poczucie oryginalności na rzecz tańszej powtarzalności. Rynek biżuterii złotej jest zalewany przez produkty seryjne, masowo wykonywane odlewy, których jakość często pozostawia wiele do życzenia. Podane za to w pięknej otoczce - w salonie pełnym błyszczących szklanych kryształów, mnóstwa migoczących ledowych halogenków i eleganckim wystroju.

Cena produktów masowych powinna być znacznie niższa i kusząca - ale czy na pewno? Okazuje się, że nic bardziej mylnego, mimo iż są to zwykle odlewy pochodzące z produkcji seryjnej o znacznie mniejszej wytrzymałości i trwałości, to ich cena często jest wyższa od biżuterii wytwarzanej przez prawdziwych mistrzów złotnictwa -  jubilerów, którzy tworzą biżuterię według zasad kunsztu tego rzemiosła.

 

 

Niestety w większości przypadków wszystkiemu winne jest lenistwo - a raczej coraz powszechniej uwielbiana wygoda: idę do centrum miasta, wchodzę do salonu jubilerskiego, na ladzie wyłożone setki wzorów biżuterii, wybieram więc, przymierzam, płacę wychodzę...  a raczej przepłacam...

Może warto jednak poświęcić parę chwil, przejść się do pracowni złotniczej czy jubilerskiej, wybrać dowolny wzór pierścionka, obrączek, czy kolczyków z katalogu, lub po prostu go opisać czy narysować i za kilka dni odebrać gotowy wyrób wysokiej jakości? Do tego często kilkakrotnie tańszy od wysławionych w telewizyjnych reklamach "ekskluzywnych" wyrobów znanych firm jubilerskich. A może złoto, którego używają jest jakieś inne, lepsze? Oczywiście, że nie, złoto jest dokładnie takie samo, niestety na cenę przekładają się wielomilionowe kampanie reklamowe - ktoś za nie musi zapłacić, dlaczego więc nie klient?

Usługi jubilerskie

  • Wykonywanie biżuterii złotej z materiałów własnych i powierzonych.
  • Zmniejszanie i powiększanie pierścionków, obrączek.
  • Naprawa starej i współczesnej biżuterii złotej, srebrnej.
  • Naprawa kopert zegarkowych i bransolet.
  • Przewlekanie korali i pereł itp.
  • Sprzedaż biżuterii.
  • Skup złomu złota, srebrai kamieni szlachetnych.
  • Porady fachowe.
Obrączki
Poznaj Ofertę Zajrzyj po szczegóły
Pierścionki
Poznaj Ofertę Zajrzyj po szczegóły
Regionalne
Poznaj Ofertę Zajrzyj po szczegóły
Kolczyki
Poznaj Ofertę Zajrzyj po szczegóły
Inne
Poznaj Ofertę Zajrzyj po szczegóły

PRACOWNIA ZŁOTNICZO-JUBILERSKA

Adres:
34-500 Zakopane
Ul. Kasprusie 20
List: mwawrzon@gmail.com


Telefon komórkowy: 602 109 144

Lokalizacja pracowni

Facebook Like

Strona używa ciasteczek (cookie) aby podnieść komfort przeglądania serwisu Złotnika. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony www